5/20/2013

Jak se používají mobilní zařízení a k čemu?


Celých 68% lidí používá internet v mobilu denně.

Pětina uživatelů mobilních zařízení jej používá ráno a před odchodem z domu.

Přes 50% lidí využívá mobilní internet při čekání, kolem 40% lidí využívá mobilní internet během cestování hromadnou dopravou.

Téměř 60% lidí využívá mobil k výběru zboží a 40% lidí využívá mobil k výběru zboží přímo v obchodě. 40% lidí využívá mobil k nakupování, nejčastěji jsou to muži a nejčastěji se soustředí na spotřební elektroniku.

Je zajímavé, že podle průzkumu využívá mobilní internet při sledování televize asi jen kolem 15% lidí. 

Na druhou stranu ale mnohé case studies ze zahraničí ukazují, že diváci během sledování TV často využívají mobilní zařízení k dohledání více informací. Tento fakt dokazuje například case study z australského hypotečního trhu, kdy hypoteční banka měla tři televizní spoty, které končili odkazem na webové stránky. Ve chvíli, kdy reklamní TV spoty běžely, stoupla návštěvnost webových stránek hypoteční banky až pětinásobně. Podíl přístupů z mobilních zařízení byl téměř 25%, což již není zanedbatelné číslo. Kdo nemá správně uzpůsobené landing pages pro mobilní zařízení, tyto zákazníky ztrácí.

Zdůraznil bych také, že lidé většinou nenakupují hned na první návštěvu a opakovaným navštěvováním Vašich stránek z různých zařízení přesvědčení o koupi sílí. To ale pouze v případě, že máte stránky pro všechna tato zařízení uzpůsobena.

75% dotázaných si všímá mobilní reklamy a vnímá ji.


http://www.tyinternety.cz/2013/04/29/clanek/iac-2013-kam-se-posunula-reklama-na-ceskem-internetu/

1 comment:

Anthony Elder said...

Mysleli jste si, že aby jste konečně začali žít v bytě svých snů potřebujete jen získat úvěr. vataonline.cz - zde si můžete vybrat ty nejlepší podmínky a žít šťastně ve Vašem novém byte.